Feel The Pow* Japan Trip 20-29.01.2021

Hakuba to górska wioska położona w Północnych Alpach Japońskich, w Prefekturze Nagano, na wyspie Honsiu, ok. 250 km na zachód od Tokio. Jest jednym z głównych ośrodków zimowych w Japonii, rozsławionym podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 1998 w Nagano. Zimą, to idealne miejsce dla amatorów narciarstwa i snowboardu. Latem, dla fanów górskich trekingów. Nazwa Hakuba oznacza Biały Koń. Hakuba to miejsce zachwycające, chociaż momentami lekko zapomniane. Przeczytaj o naszych wrażeniach z Hakuby.

Sezon narciarski zaczyna się w Hakubie na początku grudnia i trwa do końca kwietnia. Dzięki lodowatym wiatrom wiejącym z Syberii, które w zetknięciu z wilgotnym i ciepłym Morzem Japońskim, tworzą dużą ilość chmur (zjawisko to nazywane jest „the lake effect”), w Hakubie każdego roku śnieg pada bardzo obficie (ponad 11 metrów na sezon). Wielu mówi, że to najlepszy puch na świecie.

W dolinie Hakuby jest 12 ośrodków narciarskich, ponad 150 wyciągów i ponad 200 trasa W wielu miejscach można też jeździć poza szlakami. Infrastruktura jest świetnie rozwinięta i zaspokoi potrzebny najbardziej wybrednych. Pomiędzy większością ośrodków kursują bezpłatne autobusy (płatny jest na pewno też do Hakuba Cortina; kosztuje 500 yenów w jedną stronę).

Siatka połączeń lotniczych z Europy do Japonii jest dosyć dobrze rozwinięta. Z Polski do Tokio dostaniemy się z jedną przesiadką. Loty obsługują m.in. Japan Airlines, Emirates, Qatar Airways. Można też skorzystać z ofert łączonych Lufthansy, Air France czy British Airways. Przeciętnie bilet kosztuje ok. 2,500 zł w dwie strony. Najtańsze loty z Polski do Japonii są podobno przez Moskwę, rosyjskim Areoflotem. Polecam jednak, przy zakupie biletu oprócz ceny brać także pod uwagę bezpieczeństwo.